För att ge dig bättre service använder vi cookies. Genom att fortsätta på sidan godkänner du vår användning av cookies.

Vi älskar te!

Det är svårt att gå tillbaka till vanligt te, när du har provat våra.

Vår affärsidé är att med kunskap, nytänkande och personlig service vara den ledande leverantören i Sverige av kvalitetste. Det har vi nu varit sedan 2000.
Vi vill göra ekologiskt och etiskt producerat te tillgängligt för alla. Därför hittar du mycket ekologiskt och Fairtradecertifierat te.

Har du frågor om te? Snacka med oss!

Vill du erbjuda oss produkter eller tjänster är du välkommen att maila oss.


Försäljning   08 68 40 50 00   info@tekompaniet.se

Håkan Kjellström

VD & grundare. Vending storkund
08 68 40 50 00
hakan@tekompaniet.se

Pär Andersson

Försäljningschef. Grossister Foodservice, vending
08 68 40 50 01
070 729 32 30
par@tekompaniet.se

 

Charlotte Mattsson

Innesäljare Foodservice & Retail
08 68 40 50 04
charlotte@tekompaniet.se

Jenny Johansson

Försäljning Foodservice. Offentliga och privata enskilda kunder
08 68 40 50 02
070 434 91 40
jenny@tekompaniet.se

Stephan Erikström

Försäljning Foodservice. Privata kunder och grossister Retail.
08 68 40 50 03
070 729 09 45
stephan@tekompaniet.se

 


Ekonomi & Administration   08 68 40 50 10   ekonomi@tekompaniet.se

Jessica Graarud

Ekonomiansvarig. Ekonomi, inköp & logistik.
08 68 40 50 11

Sofia Vanberg

Ekonomiassistent, kund- & leverantörsreskontra, logistik, konsumentkontakt
08 68 40 50 12
sofia@tekompaniet.se

 

 

Anna Hägerström

Administration. Order & logistik, konsumentkontakt.
08 68 40 50 13

 


Marknad & Kommunikation   marknad@tekompaniet.se

Olov Wetterlund

Pressmateriel, sociala medier, web, materielproduktion, annonser
​08 68 40 50 14
070 769 39 70
olov@tekompaniet.se

Ola Andersson

Delägare. Mässor, spons & samarbeten, teknik, personalfrågor
08 68 40 50 15
ola@tekompaniet.se

Produkten har lagts i din varukorg Visa varukorgenTill kassan